Hogwarts Sihir Akademisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Sihir Akademisi

Hogwarts Cadı ve Büyücü Akademisi kapılarını sana açıyor! Üye ol! Karakterini yarat ve maceraya başla!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ashley Diggory

YazarMesaj
Ashley Diggory

Ashley Diggory

Ashley Diggory Empty
MesajKonu: Ashley Diggory   Ashley Diggory Icon_minitimeCuma Ağus. 07, 2009 4:56 pm

Ad-Soyad: Ashley Pattinson
Meslek: Biçim Değiştirme Profesörü
Irk: Safkan
Göz Rengi: Ela
Saç: Açık kumral
Ten: Açık
Boy: 1.80
Kilo: 70

Karakter:
* Hoşgörülü
* Zeki ve çalışkan

Sevdikleri:
* Biçim değiştirmek
* Kitap okumak

*Film seyretmek

Sevmedikleri:
*Yalancılık
*Hırsızlık (özellikle bilgi hırsızlığı, kopya)

Kurgu:
* Tarih 07.08.2009. Çok uzun bir aradan sonra (9-10 yıl) Hogwarts'ın kapısından girdim. Bu sefer öğrenci olarak değil ama profesör olmak için başvuru yapmaya. Girdim içeri. İçerisi çok fazla değişmemiş. Müdürün aynı kalmasından olsa gerek. Büyük salona girdim bir baktım hala çok etkileyici. Sonra profesörlerin odasına gittim kimse yok, tabi daha dersler başlamadı. Oradan çıkıp müdürün odasına geçtim. Müdürüm halen aynı karizmasıyla masasında oturuyor. O kadar yaşı var ama hala dimdik. Alimallah hiç bir şey de yıkamaz onu. Zaten o başımızdan eksik olmasın. Neyse girdim içeri bana otur diye işaret etti, geçtim oturdum. "Anlat bakalım" dedi "Ne var ne yok?" Dedim "İşte mezun olduktan sonra kendimi biçim değiştirme konusunda geliştirdim iyice. Sizin de tavsiye ettiğiniz üzere. Buna dayanarak şimdi geldim sizden beni Hogwarts'a Biçim Değiştirme profesörü yapmanızı arzu etmeye. Tabi ki karar sizin ama ben elimden gelenin en iyisini yapıp buradaki -ilgi duyan- tüm öğrencilere bildiklerimin hepsini aktaracağıma ve onları en iyi şekilde yetiştireceğime söz veriyorum." Şöyle bir durdu düşündü, sen biraz bana izin ver ben sana kararımı bildireceğim, dedi. Peki deyip çıktım. Hogsmeade'i özlemişim gittim biraz orda vakit geçirdim. 2-3 saat sonra Hogwarts'a döndüm. Hademe beni karşıladı ve müdürün beni beklediğini söyledi. Çıktım müdürün yanına. Müdür haberi verdi. Profesörlüğe kabul edilmiştim. Müdürüme teşekkür edip oradan ayrıldım. Bunu bir kaymak birasıyla kutlamak için Üç Süpürge'ye doğru yollandım. İçeri girdiğimde birçok eski dostu gördüm. Birbirimize kadeh kaldırdık. Uzun zaman olmuştu bu kadar lezzetli kaymak birası içmeyeli. Ah ah öğrenciliğimiz döneminde az mı geldik buralara arkadaşlarımızla. Ne zaman geçmiş. Bunları düşünürken saate bi baktım ki akşam olmuş. Ne yapsam diye düşünürken Hogwarts'a dönüp orada kalıp kalamayacağımı sormaya karar verdim. Hogwarts'a vardığımda eski Tılsım Profesörümü gördüm selamlaştık, o da burada kalmaktaymış. Benim de kalmamda bir sakınca olmayacağını söyledi. Ben de eşyalarımı getirip yerleştim. Bir güzel uyku çektim. Uyandığımda aklıma gidip çalışacağım odaya bakmak geldi. Gittim, bir de baktım ki odam tam bana göre dizayn edilmiş. Bir duvar boylu boyunca kitaplık içi dolu kitap, bir duvar portreler ve manzara resimleri, pencerenin önünde masam, üstünde bir kum saati. Odama bayıldım. Teşekkür etmek için müdürüme gittim. Odamdan çok memnun kaldığımı her şey için teşekkür ettiğimi söyledim. Birer çay içip sohbet ettik karşılıklı. Eski günleri yâd ettik birlikte. Oradan çıkıp tekrar odama döndüm ve odamın soru sormak için gelen öğrencilerle dolup taşacağı günleri düşünerek hayallere daldım. Derslerin başlayacağı günü dört gözle bekliyorum. Hogwarts’a geri döndüğüm için çok mutluyum. Hele de profesör olarak dönmek ayrıca muhteşem.

İlişkiler:
*Kristen Diggory benim kızım.

Ashley Diggory
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kate White Diggory