Hogwarts Sihir Akademisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Sihir Akademisi

Hogwarts Cadı ve Büyücü Akademisi kapılarını sana açıyor! Üye ol! Karakterini yarat ve maceraya başla!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Hogwarts Ekspresi

2 posters
YazarMesaj
Sarah Michelle Granger
Admin/Gryffindor/Quidditch Takım Kaptanı-Arayıcı
Sarah Michelle Granger

Hogwarts Ekspresi Empty
MesajKonu: Hogwarts Ekspresi   Hogwarts Ekspresi Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 3:46 pm

Hogwarts Ekspresi 800px-Glenfinnan_Viaduct
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okuluna gitmek isteyen öğrencilerin kullandığı bir tren. Londra tren istasyonu'nda 9 3/4 (dokuz üç çeyrek) peronundan kalkar. Bu peron 9 ve 10 peronların arasındadır. Bu perona sadece büyücüler girebilir. Perona girmek için büyücüler hızlıca 9 ile 10. peron arasındaki duvara yürüyerek diğer tarafa geçebilir. Hogwarts Ekspresi sadece öğrencilerin Hogwarts'a gidiş ve dönüşlerinde hareket etmektedir ve başka bir yerde de kullanılmamaktadır. Hızlı ol ekspres kalkmadan trene bin...
Luna Emily Granger
Admin/Gryffindor/Bina Başkanı/Quidditch-Kaleci
Admin/Gryffindor/Bina Başkanı/Quidditch-Kaleci
Luna Emily Granger

Hogwarts Ekspresi Empty
MesajKonu: Geri: Hogwarts Ekspresi   Hogwarts Ekspresi Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 4:21 pm

Luna Emily Granger:
Güle oynaya derken Diagondan çıktık ve King Gross tren istasyonuna geldik. Hersene aynı şey. Yine bir Hogwarts yılı ve yine baykuşlarıyla ve kocaman bavullarıyla öğrenciler ortalıkta dolaşıyordu. Bu çok saçmaydı. Her sene 1 Eylülde tren istasyonuna gelen öğrenciler kimsede şüphe uyandırmıyordu. Komik olanı biz oradaki herhangi bir trene binmiyorduk.
-"Ne düşünüyorsun Luna?" Sarah yumuşak ve tatlı ses tonu ile sorduğu bu soruya meraklı gözlerle cevap bekliyordu.
-"Hersene 1 Eylülde öğrenciler valizleriyle ve hayvanlarıyla-ki çoğu baykuş- buraya geliyor ve bu kimsede şüphe uyandırmıyor. İlginç değil mi?" Bir kahkaha patlattı.
-"Bunları mı düşünüyordun! Çok detaycısın sevgili kardeşim. Bazen 15 yaşında görünen 30 yaşında biri olduğunu düşünmüyor değilim!" Ardından bir kahkaha daha patlattı ve bütün bakışları üstümüze çekti. Görevli yaklaşarak
-"Birşey mi oldu genç bayanlar?"
-"Hayır hiçbirşey olmadı teşekkür ederiz" dedi Sarah kahkahasını öksürüğe çevirmeye çalışarak.
-"Bende bazen 15 yaşında görünen ama 6 yaşında bir çocuk olabilme ihtimali üzerinde çok düşünmüyor değilim hani." Koluma girdi ve gülerek her sene olduğu gibi 9 ve 10. peronların arasındaki duvardan koşarak geçip 9¾ nolu perona Hogwarts Ekspresine geldik. Trene bindik ve yerlerimize oturduk.
-"Şeker! Şekerci-bize doğru bakarak- Şeker istermisiniz genç bayanlar?" Sarah bana doğru baktı.
-"Birşey istiyor musun canım?"
-"Ha-Birden bir kazan pastasına hayır demem yanlış olurdu gibi geldi- Bir kazan pastası olabilir." Tatlı tatlı gülümsedi ve sonra şekerci kadından beim istediğim ve kendi istediği şeyleri aldı ve kazan pastasını bana uzattı.
-"Teşekkür ederim"
-"Önemi yok genç bayan" Abartılı bir şekilde göz devirdim ve ikimizde kıkırdamaya başladık. Kazan pastasını yemeğe başladım ve bir yandan da geçtiğimiz yeşil vadileri seyrediyordum.
http://hogwarts-sihirlirpg.yetkinforum.com
Sarah Michelle Granger
Sarah Michelle Granger

Hogwarts Ekspresi Empty
MesajKonu: Geri: Hogwarts Ekspresi   Hogwarts Ekspresi Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 11:50 pm

Sarah Michelle Granger:
Luna hem kazan pastasını yiyor hem de etrafa bakıyordu.''Sence bu yıl Hogwarts'da sakin geçecek mi?''diye sordum sesimde en ufak bir ümit kırıntısı olmadan!O da zaten gözlerini devirdi.''Sanki bilmiyorsun Sarah!Hogwarts'da olaysız bir yıl geçirmek imkansız.Hele de böyle günlerde...''Sesindeki alaycılık birden endişeye dönüşmüştü.Söleyecek bir şey bulamadığım için lolipopumu öyle bir yaladım ki gülmeye başladı.Tabii ben durur muyum?Hayır.Bastım kahkahayı.Gözlerini silerken Luna''Bundan artık eminim!''Kaşlarımı çattım''Neden eminsin?'' ''Senin altı yaşında bir çocuk olduğundan!''Beni aldı bir gülme gül gül...!Birden kapı aralandı ve küçük bir erkek kafası göründü.''Bina başkanları toplantısı var.Sizi çağırmamı söylediler.''Çocuk bunları söylerken bana şaşkın şaşkın bakıyordu.Luna suratını astı.Ama ben hala gülüyordum.Bana döndü alınmıştı''Bakıyorum gidiyorum diye pek bir mutlusun!'' ''Saçmalama!Bende seninle gelicem de o yüzden mutluyum.'' ''Bu nasıl olacak?'' ''Beni cübbenin içine saklayacaksın!''Bir kahkaha patlattı.''Birincisi 6 yaşındasın gerken vücut olarak söyledim.Bu muydu yöntemin?'' ''Ne olacak yani!-Kırılmıştım.-Ben o kadar şişman mıyım?''Çocuk katıla katıla gülüyordu kapıda.''Aman!Sarah taş gibisin canım!''Bu defa katıla katıla gülen ben oldum.Çocuk''Artık gitseniz...!''Küçücük bir çocuk gibi alt dudağımı sarkıttım.Tabii benim bitane kardeşimde ben böyle yapınca bir üzüldü bir üzüldü.Neyse kız bir bina başkanı olmuş burnundan getirmiyim bari!''Bende burda kalmayı çok istiyorum ama...Lütfen şöyle yapma Sarah!''Onunda suratı beş karış''Bu 6 yaşındaki çocuk 30 yaşındaki ikizini biraz bekleyebilir ha!''İkimizde aynı anda bastık kahkahayı.Böylece kompartmanı gülerek terk etti.Bende kaldım mı tek başıma?Evet kaldım.Dışarı boş boş bakmaya başladım ve kapının aralandığını duydum.Başımı bile çevirmedim.Alaycı tiz bir ses duydum''Aaa...Bakın kızlar!İkizlerden biri burada!Yapışık ikizin-aramızda size siyem ikizleri diyoruz da!-nerede?''Onlara doğru döndüm onlar dediğim de Slytherin'den Anne!Yanındakilerde yardakçıları onlara Slytherin arasında Parvati ve Patil de derler.Bu gibi konularda Luna sakindir ancak sinirlendi mi de tam sinirlenir hani!Ama ben ilk başta sakin kalırım ancak çabuk patlarım hatta Luna’nın da beni sakinleştirmeye çalışmasını da ayrıca sinirlenirdim.''Bunun seni ilgilendirdiğini sanmıyorum!Ancak madem bu kadar merak ettin söyliyim Luna bi-na baş-kan-la-rı toplantısına git-ti.''Yüzü bir değişti ki.O an kahkahalarla gülmek geçti içimden.Hemen sonra kapı kapandı ve birde baktım bunlar geçmiş s***k s***k bana sırıtıyorlar.Tam karşıma da oturmuşlar.Bende şartel attı.''Size oturabilirsiniz dediğimi hatırlamıyorum.O yüzden iki yardakçını da al ve defol git!''Çok açıklayıcı konuşmamı anlamamış gibi bana baktılar.Bu üç salaktan zaten anlamalarını beklemezdim.Bu sırada kompartımanın kapısı tekrar açıldı ve Luna’nın sesi’’Gelmek üzereyiz Sarah!Sen hala cübbeni-‘’Bir bana birde Anne Parvati ve Patil’e bakıyordu.’’Sarah?’’ ‘’Sevgili kardeşim!Toplantı nasıldı?Bak misafirlerimiz var ancak davetsiz misafir bunlar!’’Luna anında köpürmüştü’’Çıkın gidin!Tadımızı kaçırmayın!’’ ‘’Hiiiç uğraşamam zaten sizin tadınızı kaçırmakla.Ancak bir şeyi merak ediyordum da.-Kıkırdamaya başladı.Evlendiğiniz de de 4 kişilik bir yatak alıp hep beraber mi yatacaksınız?’’Öyle sinir bozucu kıkırdıyordu ki yumruğumu sıktım.Ağzına bir tane geçirecektim.En fazla cezaya kalırdım.Tam bu sırada Luna bileğimi kavradı.Luna’’O bi-zi ilgilendirir.Cevabınızı aldınız defolun gidin şimdi!’’Ben hala ciddi ciddi yumruk atmayı düşünüyordum.Bunlar epey bozulmuş olarak kompartımanı terk ettiler.En ufak bir şey de söylemediler.’’Sarah sakin olur musun?Eline tırnaklarını geçirmekten vazgeç!Tekrar kanatacaksın.’’Sesi endişeliydi.Ellerimi serbest bıraktım ve bir hışım cübbemi üstüme geçirdim.Sonra sakin ve yumuşak olduğuna inandığım bir sesle’’Toplantı nasıldı?’’ ‘’Sıkıcıydı.Seninle olmak gibisi yok!’’Bu söz üzerine ben de başladım böbürlenmeye’’Eh...Tabii!Haklısın bende sen olsam benim gibi bir ikiz isterdim.Aslında pek emin değilim ama olsun!’’Gülmeye başladık ve gülerek kompartımandan çıktık.Luna’nın kulağına fısıldadım’’Büyücüler cadılar hedefiniz Hogwarts İLERİ!’’Bastım kahkahayı...Luna’da benim gibi.İnsanlarda bize ‘’Deliler mi neler?’’şeklinde bakıyorlardı ama bunları ben pek umursamam.Benim için bu konuları Luna düşünür zaten.Bir anda aklıma bir şey geldi ve panik içinde’’Aman Tanrım!KSKS kitabım evde kaldı!Biliyordum...-‘’Luna yüzünde kocaman bir gülümseme’’Böyle olacağını bildiğim için çıkmadan bavulunu kontrol ettim ve kitabı içine koydum!’’Onu iki yanağından bir güzel öptüm.’’Saol benim bitane kardeşim!İyi ki benim kardeşim olmuşsun.Ben sensiz ne yaparım!’’Bu şekilde treni terk ettik yıl sonu geri dönmek üzere...

Hogwarts Ekspresi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hogwarts Çalışanları
» Hogwarts Binaları
» Hogwarts'a Ulaşım
» Hogwarts Konumu ve Bahçesi
» Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu